Mesto:Bačka Palanka
Sajt:http://ekonomskabp.edu.rs
Prvi e-mail:ekobp@neobee.net
Drugi e-mail:ekonomskabp@gmail.com

uvalicŠkola je osnovana 1956. godine. Danas ima oko 900 učenika upisanih u 28 odeljenja i dva područja rada:
1. Ekonomija, pravo i administracija sa 16 odeljenja i 3 obrazovna profila:

• finansijski tehničar
  • carinski tehničar
  • ekonomski tehničar

2. Trgovina, ugostiteljstvo i turizam sa 12 odeljenja i 3 obrazovna profila:

• trgovac
  • konobar
  • kuvar

U sredini škola uživa ugled i poverenje, što potvrđuje veliki broj zainteresovanih učenika na raspisanom konkursu za upis. Uspeh učenika na nivou škole je vrlo dobar, u pojedinim odeljenjima i odličan. 70% učenika četvrog stepena upisuje se na Više škole i Fakultete i završavaju ih u visokom procentu. Na takmičenjima u okviru uže struke, naši učenici postižu zapažene rezultate od opštinskog, do republičkog nivoa.
Značajan doprinos daje i dobra saradnja sa preduzećima na nivou Opštine, kao i potpuna stručna zastupljenost nastave.
Direktor Škole je dipl. ecc. Radojka Pokrajac, koja je na ovoj funkciji od 1984. godine.