Mesto:Beograd
Direktor:Aleksić Snežana
Sajt:http://www.rlakic.edu.rs
Prvi e-mail:
Osnovna škola “Radojka Lakić“ se nalazi na opštini Savski venac, u blizini železničke stanice u Beogradu.
Zgrada škole je napravljena 1960. godine, što znači da više od 45 godine obrazuje i vaspitava učenike.

Bez obzira na blizinu tri prometne saobraćajnice, (Sarajevska ulica, Nemanjina ulica i Savska ulica), škola neometano radi jer se nalazi u mirnoj ulici Dr Aleksandra Kostića.

Lokacija škole omogućava pristup iz svih delova grada, jer su dostupna sva saobraćajna prevozna sredstva, što znači da učenici mogu da dolaze u školu autobusom, tramvajem, trolejbusom, mada većina živi u neposrednoj blizini.

Ovakav položaj škole omogućava veliku kulturnu ponudu i ponudu istorijskih znamenitosti (DD “Đuro Salaj“, bioskopi: “20. Oktobar“, “Odeon“, “Akademija 28“, “Veselin Masleša“; pozorišta: “Boško Buha“, “Duško Radović“, “Puž“; biblioteke: “Đuka Dinić“, “Bora Stanković“, Gradska biblioteka; Kalemegdan, Železnički muzej, Pedagoški muzej, Narodni muzej, Etnografski muzej;) što uveliko olakšava realizaciju nastavnih sadržaja.