Mesto:Banatski Brestovac
Direktor:
Sajt:http://olgapetrov.weebly.com
Prvi e-mail:osopetrovbb@panet.co.rs

Усмени трагови о постојању школе датирају од 1789. године. Како је село бројало 130 српских и 140 немачких кућа, постојала је српска и немачка школа које су биле груписане око верских објеката. Учитеље као и свештенике становници су издржавали својим средствима. Школе су постале државне 1886.године и према тадашњим подацима школске зграде су подигнуте од стране општине 1895.године. Доцнији догађаји  у вези са школом непознати су због пожара у којем је изгорела архива села.

Са ослобођењем 1918.године настављена је и просветитељска делатност , отвара се Српска основна школа, у српском делу села, и Немачка основна школа у немачком делу села. У почетку постоје само четири разреда, а касније се отвара и пети.

Школска 1946 – 1947.година отпочела је са четири учитеља и 387 ученика и поред овако великог броја ученика, учитељи су улагали велике напоре у описмењавању одраслих. Школске 1953 – 1954.године излази прва генерација ученика који су завршили осмогодишњу основну школу. 1958.године школа добија назив Олга Петров  i broji 1067 učenika. Februara 1971.godine selo dobija novu školsku zgradu u kojoj se i danas odvija nastava. U maju 1975. godine u školskom dvorištu izgradjeni su sportski tereni za fudbal, košarku i rukomet.